Dziedzictwo Atlantydy – nieoczywista opowieść o politechnice i Gdańsku w erze rewolucji przemysłowej.

Opowieść o początkach politechniki w Gdańsku na tle realiów technicznych epoki. Potrzeba powstania zorganizowanego szkolnictwa technicznego. Sytuacja zaopatrzenia miasta w media. Pionierskie technologie i pionierskie rozwiązania na terenie kampusu, by sprostać wymogom czasów. Relikty i tajemnicze miejsca. Impreza składa się z wykładu wprowadzającego oraz zwiedzania kampusu i okolic. Kończy się na punkcie widokowym, na Górze Szubienicznej.

Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa

Instytut Energii

Dyscyplina Nauki historyczne
Forma prezentacji Wykład i wycieczka

Dostęp dla niepełnosprawnych Nie

Politechnika Gdańska Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa

Politechnika Gdańska, ul. G. Narutowicza 11/12, 80-233 Gdańsk, Budynek 15 (WIMO) sala Laboratorium Maszynowe (LM10).

23.05 od 11:00 do 13:00 24.05 od 11:00 do 13:00

Rezerwacja poprzez e-mail: michal.klugmann@pg.edu.pl najpóźniej w dniu poprzedzającym imprezę.

dr hab. inż. Michał Klugmann