Astrofizyczne Koło Naukowe. Bliżej gwiazd. Czym jest zaćmienie, jak wygląda Układ Słoneczny oraz jak zakrzywia się czasoprzestrzeń?

Czy wyobrażacie sobie jak może wyglądać kosmos okiem astronauty? Zapraszamy Was do naszego planetarium! Będziecie tam mogli zamienić się w małych odkrywców podczas krótkiej podróży kosmicznej.

Zaćmienie Księżyca lub Słońca to zjawiska , które pojawiają się na niebie cyklicznie. Czy wiecie dlaczego się tak dzieje?

Planety krążą wokół Słońca – ono rządzi na naszym niebie! Zapraszamy Was do zabawy oraz warsztatów plastycznych, w których każdy z was będzie mógł się przeobrazić w wybraną planetę.

Czasoprzestrzeń często jest postrzega na jako wielka zagadka. U nas pokażemy,  że to frajda. Będziecie mogli zaobserwować zakrzywianie się drogi obiektów pod wpływem grawitacji.

Wiek: 5+ lat

Dyscyplina Astronomia