Algorytmy w pracy, praca dla algorytmów. Czy algorytmy zastąpią (całkowicie) ludzi w pracy? Jak wybrać zawód aby się im nie dać zastapić?

W ostatnich latach rozwój technologii informatycznej, w tym: automatyzacji i robotyzacji procesów, wykorzystania sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego doprowadził do stosowania  coraz bardziej wyrafinowanych algorytmów, które są w stanie wykonywać szeroki zakres zadań. Niektórzy eksperci przewidują, że algorytmy mogą ostatecznie zastąpić pracowników, prowadząc do znaczących zmian na rynku pracy iw gospodarce. Czy możliwe jest jednak zastąpienie ludzi we wszystkich zawodach? Jakie rodzaje zawodów są najbardziej zagrożone zastąpieniem przez algorytmy w najbliższej przyszłości?  Czy poszerzenie zastosowań algorytmów doprowadzi do wzrostu bezrobocia i nierówności, czy też stworzy nowe miejsca pracy? Czy algorytmy działają etycznie i sprawiedliwie? a także: gdzie są granice zastosowań algorytmów?

Wydział Zarządzania i Ekonomii
Dyscyplina Organizacja i zarządzanie
Forma prezentacji Wykład i pokaz

max. 30 osób

Politechnika Gdańska Wydział Zarządzania i Ekonomii

sala 203

Zgłoszenia z podaniem liczby osób proszę kierować na: grazyna.podbial@pg.edu.pl do 19.05.2024r.

G
dr Grażyna Musiatowicz-Podbiał