"Czy owad może być architektem? O pszczołach murarkach na Politechnice Gdańskiej" - warsztaty edukacyjno-plastyczne

20 maja obchodzony jest Światowy Dzień Pszczół. Z tej okazji Biblioteka PG zaprasza na edukacyjno-plastyczne zajęcia na temat pożytecznych owadów zapylających - pszczół murarek.

Pszczoły murarki to łagodne wobec człowieka owady, które nie produkują miodu, za to zapylają mnóstwo kwiatów. Są niezwykle pracowite – zupełnie niczym uczniowie i studenci! Murarki w swoim cyklu życiowym budują siedliska, które zalepiają stworzoną przez siebie "zaprawą murarską", stąd ich nazwa.

W trakcie spotkania dzieci zapoznają się z informacjami na temat murarki na podstawie prezentacji multimedialnej, dowiedzą się, co ma wspólnego Politechnika Gdańska z pszczołami oraz w jaki sposób każdy z nas może dbać o pożyteczne owady. Dzieci obejrzą na żywo kokony, w których zahibernowane są dorosłe okazy pszczół w oczekiwaniu na wybudzenie, wybierzemy się również na teren kampusu PG, gdzie obejrzymy siedliska stworzone ręką człowieka – tzw. ekohotele dla owadów, przy których fruwają i pracują murarki. Pamiątką naszego spotkania będzie praca plastyczna wykonana z materiałów ekologicznych.

Biblioteka PG
Dyscyplina Biologia
  • przedszkole

Maksymalnie 30 dzieci

Politechnika Gdańska Biblioteka PG

Czytelnia na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki.

Budynek nr 42 (Budynek B Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki), pokój NE 050.

23.05 od 10:00 do 11:00 23.05 od 12:00 do 13:00 24.05 od 10:00 do 11:00 24.05 od 12:00 do 13:00

Zapisy na adres: promocja.bpg@pg.edu.pl.

Obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Dorota Hodyl +48 58 347 18 61