Skarby Ziemi

Warsztaty z rozpoznawania minerałów. Uczestnicy w małych grupkach będą prowadzili identyfikację minerałów metodami makroskopowymi, badając m.in. twardość, barwę, rysę, reakcję z rozcieńczonym kwasem solnym. Pracę w grupach nadzorować będą studenci z Koła Naukowego Geo-Aqua. Zajęcia poprzedzi krótka prezentacja o minerałach i skałach. W ramach warsztatów uczestnicy rozwiążą zagadki, polegające na rozpoznaniu niektórych pospolitych minerały sałotwórczych i rudnych. Warsztatom towarzyszyć będzie ekspozycja minerałów i skał magmowych, osadowych i metamorficznych.

Warsztaty w skróconej formie odbędą się także podczas Pikniku Fahrenheita na Górze Gradowej w dniu 26 maja w godz. od 11 do 16 - dla wszystkich odwiedzających namiot "Skarby Ziemi" (bez konieczności zapisów). Tu także będzie ekspozycja skał i minerałów.

Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska

Katedra Geotechniki i Inżynierii Wodnej, Koło Nauowe GeoAqua

Dyscyplina Geologia
Wiek Dla wszystkich