MARS-BAZA. Warsztaty pozaziemskiej architektury ekstremalnej

Jak przetrwać w różnych warunkach? Czego potrzebujemy, by przeżyć, a czego, by żyć wygodnie? Poszukamy odpowiedzi na te pytania, by stanąć przed nie lada misją: wspólnie podejmiemy się największego wyzwania przyszłości - zbudujemy bazę na Marsie!

Budowa schronienia, bazy, domu - troska o zaspokojenie podstawowych potrzeb towarzyszy nam od zawsze, a budowanie jest jedną z pierwszych trwałych działań ludzi, pomagajacych spełnić nasze potrzeby bytowe. Z innymi wyzwaniami stykamy się jednak, kiedy planujemy budować dom, a innymi, kiedy spotykamy się z warunkami ekstremalnymi, kiedy standardowe rozwiązania nie mają zastosowania.

Lekcja myślenia o projektowaniu w warunkach ekstremalnych to wstęp do zadania praktycznego w nurcie dizajnu spekulatywnego: uczestnicy będą projektować i budować w skali 1:1 model własnej bazy na Marsie.

Wydział Architektury

Gość projektu: Marcin Kulesza

Dyscyplina Architektura i urbanistyka
Forma prezentacji Wykład i warsztaty