Miasto Przyszłości

Warsztaty MIASTO PRZYSZŁOŚCI są dedykowane dzieciom w wieku szkolnym (8-12 lat). Celem warsztatów urbanistycznych jest zaznajomienie dzieci z historią rozwoju przestrzennego miast, problemami współczesnych miast oraz podjęciem dyskusji na temat miast w przyszłości. Warsztaty mają także za zadanie wyzwolenia kreatywnej wyobraźni dzieci i stworzenia futurystycznych wizji rozwoju miasta. W tym celu dzieci zostaną podzielone na grupy zadaniowe (2 grupy po 15 osób), które przy pomocy modelu budować będą swoje wizje miasta przyszłości. Wprowadzeniem do zabawy będzie prezentacja multimedialna pt. „Miasto przyszłości”.

Wydział Architektury

Towarzystwo Urbanistów Polskich

Dyscyplina Architektura i urbanistyka
Forma prezentacji Wykład i warsztaty