Kuchnia molekularna z produktów ubocznych

Celem imprezy będzie zapoznanie uczestników z możliwością tworzenia nietypowych połączeń kulinarnych opartych na znajomości chemii (kuchnia molekularna), pozwalających na tworzenie specyficznych smaków i tekstur. Podczas pokazu uczestnikom zostaną przedstawione nie tylko nietypowe metody sztuki kulinarnej, ale także niekonwencjonalne surowce, głównie pochodzące z przetwórstwa żywności, na co dzień niespotykane w kuchni. Uczestnicy pokazów będą mieli możliwość samodzielnego otrzymania i spróbowania produktów takich jak nietuczące i zdrowe desery. wegański „kawior” o różnych smakach czy jadalne folie opakowaniowe.

Katedra Chemii, Technologii i Biotechnologii Żywności

Forma prezentacji Pokaz i warsztaty
  • przedszkole,
  • gimnazjum,