Pomalujmy świat na kolorowo bąbelkami i eko-farbami!

Celem imprezy jest zapoznanie uczestników warsztatów, jak w prosty sposób mogą wytworzyć zupełnie ekologiczne i nietoksyczne farby ze skrobi, a dodając barwniki spożywcze otrzymywać różne barwy i stosować zamiast  komercyjnie kupowanych farbek (często o nieznanym składzie). Ważnym aspektem jest to, że bazę do farb stanowić będzie skrobia kukurydziana, która pozyskiwana jest z surowców roślinnych. Resztki takich farb nie stanowią zagrożenia zarówno dla organizmów wodnych jak również nie powodują skażenia gleby, a tym samym są bezpieczne dla dzieci. W pierwszym etapie warsztatów uczestnicy będą wytwarzać eko-farby z głównym wykorzystaniem składników takich jak: skrobia i barwniki spożywcze. Następnie, mali uczestnicy będą przygotowywały sztalugi malarskie z wykorzystaniem kartonów, na które będą naklejać biały arkusz na który będą odciskać rysunek wstępnie namalowany na foli bąbelkowej. Rysunki będą powstawały z wykorzystaniem wzorców które będą stanowić bazę do malowania.  Po odciśnięciu malowidła i wyschnięciu praca utrwalona zostanie lakierem.

Katedra Technologii Polimerów

Forma prezentacji Warsztaty