Zbuduj swoją maszynę Rube Goldberga. Konkurs dla zorganizowanych mini grup: rodzinnych, osób znajomych lub całkowicie sobie obcych.

Unikalny w skali świtowej, dynamiczny mini konkurs na zbudowanie w krótkim czasie funkcjonalnego układu mechaniki przyczynowo skutkowej. Maszyny Rube Goldberga (RG) od wielu pokoleń zadziwiają oraz bawią ucząc jednocześnie. Celem przedsięwzięcia jest zbudowanie z powierzonego zestawu elementów budulcowych funkcjonalnej maszyny RG która prezentuje co najmniej pięć różnych przemian energii. Szczegóły wkrótce.

Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej
Dyscyplina Fizyka
Mechanika
Forma prezentacji Konkurs
  • szkoła podstawowa kl. 4-6,
  • liceum,
  • dorośli
Liczebność grupy

Konkurs dla pieciu zespołow o liczebności nie wiekszaj niż 4. Zapisy przyjmowane w czasowej kolejności zgłoszeń

Dostęp dla niepełnosprawnych Nie

Politechnika Gdańska Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej

Dziedziniec Heweliusza Gmach Główny

22.05 od 09:30 do 13:30

Zgłoszenia zespołów od 4 do piecio osobowych.