"Zabawa w projektanta i konstruktora eko-mostów - zaprojektuj swój eko-most w technologii druku 3D"

Warsztaty, które przygotujemy polegają na zaprojektowaniu i skonstruowaniu modeli eko-mostów mając do dyspozycji różne materiały budowlane (tworzywo sztuczne, makaron, plastelina, papier itd.). Zadanie będzie realizowane w formie konkursu. Wyłonimy dwóch zwycięzców. Pierwszego za wykonanie najbardziej wytrzymałego modelu (będziemy sprawdzać stosunek przeniesionego ciężaru do masy obiektu). Drugiego za wykonanie najładniejszego modelu.Konkurs ten  poprzez wspólną pracę i zabawę uczestników pozwoli  na  rozwój ich  wyobraźni oraz poszerzenie zdolności projektowych i manualnych.Na końcu jako podsumowanie przeprowadzimy wykład o tematyce „Materiały budowlane i ich wpływ na środowisko”, aby uświadomić naszym młodszym następnikom z jakich materiałów warto budować,żeby jak najmniej wpływało to negatywnie na naszą planetę i otoczenie w którym żyjemy.

Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska

Katedra Transportu Szynowego i Mostów, Koło Naukowe Młodych Mostowców MOST WANTED  WILIŚ PG

Dyscyplina Budownictwo
Forma prezentacji Pokaz i konkurs