Zapachowy zawrót głowy

Impreza ma na celu zapoznanie uczestników z charakterystyką zapachów (w szczególności związków odorowych powodujących występowanie uciążliwości zapachowych w atmosferze) oraz zapoznanie uczestników z aktualnym stanem prawnym w Polsce dotyczącym uciążliwości zapachowych. W trakcie pokazu zostaną wyjaśnione zasady działania percepcji zmysłu węchu oraz mechanizmu synergizmu, maskowania i neutralizacji zapachów oraz wskazane różnice i ograniczenia w działaniu ludzkiego zmysłu węchu, a także omówione zostaną najpopularniejsze metody oczyszczania powietrza z nieprzyjemnych zapachów. Każdy uczestnik będzie mógł wziąć udział w konkursie rozpoznawania popularnych zapachów (przyjemnych i nieprzyjemnych).

Katedra Inżynierii Procesowej i Technologii Chemicznej

Forma prezentacji Pokaz