Z czego składa się skała?

Zajęcia rozpoczną się od prezentacji multimedialnej, podczas której uczestnicy dowiedza się jak powstają skały i jakie są ich główne rodzaje. Następnie przedstawione zostaną skłaniki skał czyli minerały i metody makroskopowe ich badań. Po krótkim wprowadzeniu odbędą się warsztaty z rozpoznawania minerałów. Uczestnicy zostaną podzieleni na mniejsze grupy i każda grupa pod kierunkiem swojego szefa (studenta-pomocnika) rozwiąże kolejne zagadki - co to za minerał, stosując rózne metody badań (twardość, rysa, magnetyzm, reakcja z kwasem...) Zajęcia będą przeprowadzone na poziomie odpowiadającym wiekowi uczestników. Zaproszone sa zarówno dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym, jak tez młodzież i osoby dorosłe.

Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska

Katedra Geotechniki, Geologii i Budwnictwa Morskiego

Dyscyplina Geologia
Forma prezentacji Pokaz i warsztaty