Niezwykłe pęcherzyki uzdrawiające wodę

Celem imprezy będzie promocja zielonych technologii oczyszczania wód poprocesowych z użyciem zaawansowanego procesu utleniania – kawitacji hydrodynamicznej. Podczas zajęć laboratoryjnych prowadzący wyjaśnią:

a)      znaczenie problemu zanieczyszczania wód powierzchniowych;

b)      czym jest kawitacja hydrodynamiczna oraz zaawansowane procesy utleniania w kontekście oczyszczania wody;

c)      budowę instalacji do oczyszczania wody w warunkach kawitacyjnych i poszczególne jej elementy.

Następnie uczestnicy zajęć przygotują ściek modelowy (roztwór niebieskiego barwnika przemysłowego), który będzie oczyszczany przy udziale kawitacji hydrodynamicznej. Zajęcia skończą się omówieniem efektów działania niezwykłych pęcherzyków ozonu – porównaniem wizualnym próbek ścieku modelowego przed i po procesie oczyszczania wraz z pomiarem spektrofotometrycznym pobranych próbek wody w trakcie procesu oczyszczania.

Katedra Inżynierii Procesowej i Technologii Chemicznej

Forma prezentacji Laboratorium