Peak oil, czyli słów parę o ropie

W roku 2008 światem wstrząsnął kryzys, którego nawet najlepsi ekonomiści nie potrafili przewidzieć. Pomimo wpompowania w kulejące gospodarki astronomicznych kwot nie widać poprawy sytuacji. Czy coś się zmieniło? Czy światem rządzą teraz odmienne reguły gry? Co czeka nas w przyszłości? Spróbujemy przyjrzeć się sytuacji ekonomiczno-gospodarczej nie od strony pieniądza lecz od strony surowców energetycznych (w szczególności od dostępności ropy naftowej) i w ten sposób wyjaśnić dlaczego tego kryzysu nie da się rozwiązać tradycyjnymi narzędziami ekonomii. Jest to wykład dla wszystkich tych, którzy chcą zrozumieć otaczający nas świat i nie boją się zadawać kłopotliwych pytań.

Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki

Katedra Systemów Automatyki

Dyscyplina Ekonomia
Energetyka
Geologia
Forma prezentacji Wykład
  • gimnazjum,
  • liceum,
  • dorośli,
  • szkoła podstawowa kl. 1-3,
  • szkoła podstawowa kl. 4-6
Liczebność grupy ograniczona Nie

Politechnika Gdańska Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki

Budynek Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki, sala EA07 (parter).

24.05 od 13:00 do 14:00