Most Światłem Malowany

"Most Światłem Malowany" jest konkursem fotograficznym organizowanym w ramach Bałtyckiego Festiwalu Nauki przez Koło Naukowe Most Wanted. W tym roku odbędzie się już IV edycja naszego konkursu organizowanego z myślą o studentach szkół wyższych na terenie województwa Pomorskiego i uczelni z całej Polski oraz wszystkich miłośników mostów i fotografii. Tematyka nadesłanych prac oraz ich estetyka zostanie zweryfikowana przez profesjonalne jury składające się z członków Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego pod przewodnictwem Pana Adama Dereszkiewicza. Organizując konkurs pragniemy zwrócić uwagę studentów i pozostałych uczestników na walory estetyczne otaczających nas obiektów mostowych, gdyż są one konstrukcjami budzącymi sporo emocji. Wprowadzają element zdrowej rywalizacji między inżynierami i architektami, co nierzadko prowadzi do powstawania obiektów będących swoistymi dziełami sztuki i inżynierii jednocześnie. Po każdej edycji konkursu odbywa się wernisaż najlepszych prac w holu przed Biblioteką w Gmachu Głównym Politechniki Gdańskiej. Następnie najlepsze prace wydawane są w albumie pokonkursowym.

Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska

Koło Naukowe Most Wanted

Dyscyplina Budownictwo
Forma prezentacji Wystawa