Mikro świat – czyli zobaczyć to co niewidoczne

Impreza planowana jest jako godzinna „lekcja”. Chcemy zaprosić klasy 1-6 szkoły podstawowej wraz z nauczycielami. Dzieci będą miały możliwość pracy w prawdziwym laboratorium biologicznym, gdzie w dwuosobowych zespołach zajmą miejsca przeznaczone zwykle dla studentów. Każda para będzie miała do dyspozycji mikroskop badawczy. Po krótkim wstępie teoretycznym dotyczącym pracy z mikroskopem uczestnicy oglądać będą gotowe preparaty stałe (krew żaby, przekrój przez łodygę itp.). Następnie nauczą się przygotowywać preparaty samodzielnie. Oprócz np. komórek ziemniaka z wybarwionymi ziarnami skrobi, chcemy pokazać również, jakie organizmy żyją w wodzie ze stawu i przyczyniają się do oczyszczania ścieków. Podczas obserwacji wyświetlana będzie prezentacja multimedialna, która ułatwi dzieciom rozpoznawanie oglądanych obiektów. Również podczas obserwacji dzieci proszone będą o narysowanie tego, co widzą. Każdy rysunek nagrodzony zostanie losem w loterii fantowej, w której nagrodami będą drobne upominki. Zajęcia będą prowadzone przez pracowników WILiŚ PG oraz przez członków Koła Naukowego Studentów PG „Mikrobiologia w Inżynierii Środowiska”. Mamy nadzieje, że nasza impreza będzie nie tylko ciekawa dla uczestników, ale również będzie ważnym doświadczeniem dla prowadzących ją studentów.

Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska

Koło Naukowe "Mikrobiologia w Inżynierii Środowiska"

Dyscyplina Inżynieria i ochrona środowiska
Forma prezentacji Laboratorium
Wiek szkoła podstawowa

Politechnika Gdańska Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechnika Gdańska, budynek „Hydro” sala 305

25.05 od 09:00 do 14:00 23.05 od 09:00 do 14:00 24.05 od 09:00 do 14:00

Zapisy będzie przyjmować telefonicznie lub mailowo Katarzyna Jankowska (tel. 605 376 672 email: kjank@pg.edu.pl)

Dostępne terminy zajęć w laboratorium: 23.05.2018r., 24.05.2018r. i 25.05.2018r. w godzinach: 09:00, 10:00, 11:00, 12:00 i 13:00. Czas trwania zajęć to ok. 45 - 60 min.

Katarzyna Jankowska 605 376 672