Współrzędnościowe systemy pomiarowe

Pokaz dotyczyć będzie pomiarów z wykorzystaniem Współrzędnościowej Maszyny Pomiarowej NIKON Altera. Współrzędnościowa technika pomiarowa pozwali na wyznaczanie wymiarów złożonych i przestrzennie ukształtowanych części maszyn. Praca w trybie CNC pozwoli na w pełni zautomatyzowany pomiar z wykorzystaniem programów. Program zawierać będzie dane na temat układu współrzędnych, rodzajów końcówek pomiarowych, rozłożenia punktów pomiarowych, kolejności realizacji zadań pomiarowych, torów ruchu przemieszczania się maszyny między kolejnymi pomiarami, obliczeń i konstrukcji, a także form przedstawiania wyników w postaci raportów.

Wydział Mechaniczny
Dyscyplina Mechanika
Forma prezentacji Pokaz laboratoryjny
Wiek gimnazjum, liceum, dorośli