Spawanie w świecie wirtualnym

Nowoczesnym kierunkiem w kształtowaniu umiejętności spawaczy jest stosowanie technik komputerowych. Jedną z nich jest wykorzystanie symulatorów procesów spawalniczych. Pozwala to na wyrobienie prawidłowych nawyków u początkujących bez ponoszenia kosztów materiałowych, co przyspiesza szkolenie z wykorzystaniem konwencjonalnych spawarek. Pokaz będzie obejmował zapoznanie się z działaniem symulatora VRTEX 360 wraz z indywidualnymi próbami prowadzenia symulacji procesu spawania metodami MAG, FCAW i MMA.

Wydział Mechaniczny
Dyscyplina Mechanika
Forma prezentacji Pokaz i warsztaty
Wiek gimnazjum, liceum, dorośli