Jak budować lepsze drogi i autostrady?

Impreza związana jest z szeroko pojętą promocją budowy dróg i autostrad. Podczas imprezy będzie można zobaczyć, dotknąć, zbadać materiały, z których buduje się drogi. Będzie można zobaczyć, z czego tak naprawdę składa się nawierzchnia asfaltowa. Sprawdzić, ile jest w rzeczywistości asfaltu w mieszance mineralno-asfaltowej często potocznie nazywanej również asfaltem. Podczas pokazu terenowego przed laboratorium budowy dróg będzie można zobaczyć maszyny i urządzenia do budowy oraz badania dróg i autostrad.

Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska

STRABAG Sp. z o.o.; LOTOS Asfalt Sp. z o.o.; Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, Oddział w Gdańsku;

LOTOS Asfalt Sp. z o.o.

Dyscyplina Budownictwo
Forma prezentacji Pokaz
Wiek przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum, dorośli