Czy apetyt na mięso mamy w genach?

W krajach rozwiniętych, gdzie problemy żywnościowe raczej dotyczą nadmiaru a nie niedoboru żywności oraz raczej epidemii otyłości niż niedożywienia, diety wegańskie znajdują coraz więcej zwolenników. Czy rzeczywiście pokarmy roślinne są tymi, które dostarczają człowiekowi wszystkich składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania na wszystkich etapach życia? Odpowiedzi możemy szukać w naszych genach. W genomie człowieka zapisane są zapotrzebowania żywieniowe. Co możemy zsyntetyzować sami korzystając z naszych zasobów enzymatycznych, a co musi się znaleźć w spożywanym pokarmie. Czy na pewno musimy być mięsożercami z perspektywy nutrigenomiki?

Forma prezentacji Wykład
Wiek gimnazjum, liceum, dorośli

Politechnika Gdańska Wydział Chemiczny bud. 6 (Chemia A), sala 112-113

23.05 od 12:15 do 13:00