Peak oil, czyli słów parę o ropie

W roku 2008 światem wstrząsnął kryzys, którego nawet najlepsi ekonomiści nie potrafili przewidzieć. Pomimo wpompowania w kulejące gospodarki astronomicznych kwot nie widać poprawy sytuacji. Czy coś się zmieniło? Czy światem rządzą teraz odmienne reguły gry? Co czeka nas w przyszłości?

Spróbujemy przyjrzeć się sytuacji ekonomiczno-gospodarczej nie od strony pieniądza lecz od strony surowców energetycznych (w szczególności od dostępności ropy naftowej) i w ten sposób wyjaśnić dlaczego tego kryzysu nie da się rozwiązać tradycyjnymi narzędziami ekonomii.

Jest to wykład dla wszystkich tych, którzy chcą zrozumieć otaczający nas świat i nie boją się zadawać kłopotliwych pytań.

Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki
Dyscyplina Automatyka i robotyka
Forma prezentacji Wykład
Wiek szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum, dorośli