Badania osadów dennych jednostce pływającej

Udział w wydarzeniu pozwoli Uczestnikom na poznanie podstawowych technik pobierania wody oraz osadów dennych ze zbiorników wodnych. W trakcie trwania pokazu będzie możliwość samodzielnego pobrania materiałów w celu oceny jakości wody i zanieczyszczeń osadów dennych z rejonu Motławy, a także obserwacje mikroskopowe pobranych próbek. Za pomocą drona podwodnego wykonana zostanie inspekcja obiektów podwodnych wyświetlana na monitorze w messie statku.

Uczestnicy zapoznają się również z jednostką pływającą wykorzystywaną podczas zajęć laboratoryjnych ze studentami Politechniki Gdańskiej. Zaprezentowane zostanie wyposażenie jednostki, obejmujące między innymi panele fotowoltaiczne, elektrownię wiatrową oraz fotoreaktor rurowy do oczyszczania wody szarej ze statku metodą fotokatalityczną.

Forma prezentacji Pokaz
Wiek szkoła podstawowa, gimnazjum
Dostęp dla niepełnosprawnych Nie

Politechnika Gdańska Wydział Chemiczny Miejsce cumowania jednostki: Gdańsk, ul. Wartka, okolice Hotelu Hilton