Magnetyczny zawrót głowy

Zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, na których przedstawione zostanie, w prostych i efektownych doświadczeniach, zjawisko magnetyzmu. Na naszym stanowisku zbudować będzie można, m.in. „Magnetyczną Ciuchcię” z baterii oraz zostać magnetycznym czarodziejem i poznać tajniki lewitacji. „Gwoździem” programu będzie niemagnetyczny magnes. Na zakończenie Młodzi Inżynierowie będą musieli zmierzyć się z problemem oczyszczania magnetycznego roztworu.

Forma prezentacji Pokaz i warsztaty
Wiek szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum, dorośli

Politechnika Gdańska Wydział Chemiczny bud. 6 (Chemia A), sala 27

25.05 od 09:00 do 13:00