Spacer Wielką Aleją (Święto Wielkiej Alei)

Wielka Aleja to jeden z najważniejszych traktów komunikacyjnych Gdańska. W jego najbliższym otoczeniu jest wiele miejsc które mają własną historię. Spacer przebiegnie szlakiem takich właśnie ciekawych miejsc, tropem ludzi, którzy je tworzyli i wydarzeń, które miały miejsce wokół Wielkiej Alei.

Grupie przewodzić będzie Aleksander Masłowski. Główną narrację uzupełnią wypowiedzi ekspertów zajmujących się zawodowo badaniem, ochroną i rewaloryzacją Wielkiej Alei.

Spacer rozpoczynamy w Parku Steffensa od strony "Żółtego Wiaduktu"  (zbiórka na rogu Alei Zwycięstwa i ul. Popiełuszki o godz. 12:00)

Wydział Architektury
Dyscyplina Architektura i urbanistyka
Forma prezentacji Wykład i wycieczka