BIOEnergia z czarnego złota i ziemniaka

Celem imprezy jest zapoznanie uczestników z tematyką przetwarzania biomasy oraz zwrócenie uwagi na potrzebę rozwoju niekonwencjonalnych źródeł energii  w związku z jej rosnącym zapotrzebowaniem. Zaplanowany pokaz oraz prezentacja wskażą drogi otrzymywania materiałów z zastosowaniem różnych prekursorów  z biomasy w skali laboratoryjnej. Zostaną przedstawione właściwości otrzymanych materiałów i ich zastosowanie do produkcji i magazynowania energii elektrycznej, wychwytywania CO2, sorbentów i w technologii oczyszczania wody. W ramach pokazu uczestnicy zobaczą jak wytworzyć energię elektryczną z takich surowców jak ziemniaki. Stanowisko wzbogacone będzie w postery i multimedialne animacje z zakresu przyjaznej środowisku metodzie syntezy materiałów funkcjonalnych.

Forma prezentacji Pokaz
Wiek przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum, dorośli

bud. 5 (Chemia C), hala technologiczna 22

24.05-25.05 10:00-12:00