Nasze morze. Badania terenowe na jednostce pływającej

Udział w wydarzeniu pozwoli Uczestnikom na poznanie podstawowych technik poboru prób wody oraz osadów dennych ze zbiorników wodnych. W trakcie trwania pokazu będzie możliwość samodzielnego pobrania materiału w celu oceny jakości wody i zanieczyszczeń osadów dennych z rejonu Motławy i/lub Martwej Wisły.

Uczestnicy zapoznają się również z jednostką pływającą wykorzystywaną podczas zajęć laboratoryjnych ze studentami Politechniki Gdańskiej. Zaprezentowane zostanie wyposażenie jednostki, obejmujące między innymi panele fotowoltaiczne, elektrownię wiatrową oraz fotoreaktor rurowy do oczyszczania wody metodą fotokatalityczną.

Dyscyplina Inżynieria i ochrona środowiska
Forma prezentacji Pokaz
Wiek szkoła podstawowa, gimnazjum
Dostęp dla niepełnosprawnych Nie

Miejsce cumowania jednostki: Gdańsk, ul. Wartka, okolice Hotelu Hilton

24.05-26.05 10:00-15:00

Rezerwacji należy dokonać pisząc e-mail na adres: joamiodu@pg.gda.pl, do dnia 30.04.2017.

Osoba odpowiedzialna Jan Hupka, Joanna Mioduska, Katarzyna Księżniak, Aleksandra Korkosz
E-mail joamiodu@pg.gda.pl