Jak zbudować ogniwo słoneczne wykorzystując sok z jagód?

Zajęcia edukacyjne dla młodzieży ze szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Zajęcia obejmują 15-min. wykład oraz warsztaty. Wykład dotyczy metod wytwarzania energii elektrycznej oraz źródeł energii odnawialnej. Zajęcia warsztatowe obejmują wykonanie w zespołach 2-osobowych ogniwa nanokrystalicznego (ekstrakcja barwnika z owoców, nanoszenie barwnika na płytkę z TiO2, nanoszenie grafitu na szkło przewodzące, złożenie ogniwa, umieszczenie elektrolitu) oraz zbadanie efektywności ogniwa (w warunkach bez dostępu światła, w oświetlonym pomieszczeniu, pod wpływem promieniowania emitowanego z lampy halogenowej).

Forma prezentacji Pokaz i warsztaty
Wiek szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum, dorośli

bud. 6 (Chemia A), sala 27

25.05-25.05 10:00-14:00