EKO - PIKNIK Centrum Kreatywnego Młodego Naukowca

Głównymi zadaniami stojącymiprzed organizatorami proponowanej imprezy jest rozwijanie wyobraźni i odkrywanie nowych pasji u dzieci. Wierzymy, że dzięki nauce połączonej zzabawą dzieci szybciej przyswajają wiedzę, a sam proces nauki kojarzy się z przyjemnością, nie z przymusem. Pragniemy zachęcić najmłodszych do zapoznania się ze światem nowoczesnych technologii, inżynierii i ekologii. Podejmujemy działania mające na celu aktywną edukacje ekologiczna, w tym kształtowanie proekologicznych zachowań i podniesienie proekologicznej świadomości od najmłodszych lat życia. W ramach Pikniku organizatorzy przygotowali pokazy i warsztaty, konkursy pobudzające świadomość ekologiczną oraz kreatywność, ekologiczne kalambury oraz zagadki. Na obszarze objętym Piknikiem rozmieszczony zostanie namiot -miasteczko piknikowe, w skład którego wejdzie stoisko ekspozycyjne animatorów i edukatorów prezentujących eksponaty i pokazy z wielu dziedzin nauki i techniki w odniesieniu do zagadnień ochrony i inżynierii środowiska. Każdego dnia przewidziane są również imprezy towarzyszące.

Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska

dofinansowanie ze środków WFOŚiGW w Gdańsku