GEOsfera – Politechniczny Piknik Nauk o Ziemi - Nie wszystko złoto co się świeci - warsztaty jubilerskie.

Warsztaty jubilerskie pt. „Nie wszystko złoto co się świeci”, poświęcone są prezentacji bogactwa zasobów naturalnych jakimi są minerały i skały budujące Ziemię, ale nie tylko.....Uczestnicy warsztatów zapoznają się min. z tzw. „Złotem Pomorza” czyli bursztynem, "Złotem Głupców" czyki pirytem, produktami erupcji wulkanów czy organizmów morskich Morza Bałtyckiego. W czasie ok. godzinnego spotkania przedstawione zostaną tajniki występowania oraz wykorzystania w jubilerstwie skał i minerałów, a przede wszystkim uczestnicy będą mogli samodzielnie wykonać biżuterię z przygotowanych materiałów i półfabrykatów jubilerskich tj. kamienie szlachetne, półszlachetne, lawy wulkanicznej, koralu, masy perłowej itp.
Warsztaty, ze względu na tematykę i charakter, skierowane są szczególnie do płci pięknej.

Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska
Katedra Geotechniki, Geologii i Budownictwa Morskiego
WFOŚiGW *w przypadku pozytywnego rozstrzygnięcia konkursu dotacji
Dyscyplina Geologia
Forma prezentacji Pokaz i warsztaty
Wiek szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum, dorośli

Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska
Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska (bud. 20), s. 415

26.05-26.05 10:00-14:00
27.05-27.05 10:00-14:00

Zainteresowane osoby lub zorganizowane grupy prosimy o wcześniejszą rezerwację (do 15 maja 2017r.) poprzez przesłanie na adres e-mail: darbienk@pg.gda.pl informacji nt. liczebności grupy oraz preferowanego terminu (godz.) wizyty. Przyjęcia rezerwaji będą potwierdzane indywidualnie. Liczba miejsc ograniczona.

Osoba odpowiedzialna mgr inż. Bieńkuńska Daria, dr hab. Małgorzata Pruszkowska-Caceres
E-mail darbienk@pg.gda.pl