Dogoń azymut

Wydarzenie ma na celu zaznajomić uczniów z działaniem kompasu oraz orientacją w terenie. Osoby zostaną podzielone na kilkuosobowe grupy, których zadaniem będzie odnalezienie skarbu. Każda z drużyn wystartuje z innego miejsca i będzie miała do pokonania identyczną liczbę kroków w celu odnalezienia ukrytego skarbu skarbu. Będzie to pierwsza z 3 konkurencji. W kolejnej grze na podstawie sporządzonej mapy uczniowie będą musieli rozpoznać symbole, które są zastosowane na mapie oraz zaprojektować własny symbol wybranego przez organizatorów obiektu ( np. drzewo, budynek szkoły), za co będą przyznawane ekstra punkty. Trzecią konkurencją będzie narysowanie na podstawie azymutów i kątów wybranego obiektu. Podane będą azymuty linii i jej długość i każda osoba z drużyny będzie musiała narysować inny rysunek, zwycięży ta drużyna, której członkowie w sumie zdobędą najwięcej punktów. Przewidywane nagrody dla 3 najlepszych drużyn. Wydarzenie ma na celu rozwijanie umiejętności pracy w grupie, doskonalenie orientacji w terenie, kreatywne myślenie oraz dobrą zabawę.

Wydział Inżynierii Lądowej i Środowiska
Dyscyplina Geodezja i kartografia