Prezentacja nowoczesnych laboratoriów obrabiarkowych i komputerowych systemów projektowych. Zaprezentowane zostaną m.in. takie obrabiarki jak frezarka sterowana w 5 osiach, tokarka z programowalnym wrzecionem oraz elektrodrążarka drutowa. Zwiedzający będą mieli możliwość zapoznania się z nowoczesnymi robotami przemysłowymi. Jednym z elementów będzie również możliwość zapoznania się ze współrzędnościową techniką pomiarową realizowaną na komputerowo sterowanej maszynie CMM. Zaprezentowane zostaną systemy komputerowe wspomagające projektowanie i wytwarzanie wyrobów.

Wydział Mechaniczny
Dyscyplina Mechanika
Forma prezentacji Pokaz laboratoryjny
Wiek gimnazjum, liceum, dorośli