Ulepimy dziś bałwana? Tak, zrobimy wiosenny, kolorowy śnieg!

Warsztaty mają na celu wprowadzenie słuchaczy w tematykę ekologicznych materiałów pochłaniających wodę. Celem warsztatów jest zainteresowanie tematyką zielonej chemii oraz obecnymi trendami w naukach przyrodniczych. Na podstawie przeprowadzonych doświadczeń z zastosowaniem wody, spożywczych barwników pochodzenia naturalnego oraz pieluszek uczestnicy będą mogli zaobserwować poprzez zabawę doskonałą chłonność omawianych materiałów polimerowych. W przyjazny sposób zostanie przekazana wiedza o potrzebie ochrony naszego środowiska oraz zastosowaniu w tym celu ekologicznych materiałów otrzymywanych z zastosowaniem surowców pochodzenia naturalnego. Prowadzący zapoznają uczestników z metodami otrzymywania, właściwościami oraz szerokim zastosowaniem materiałów SPA. Poprzez umożliwienie uczestnikom pracy w laboratorium przekaz wiedzy będzie ciekawszy, a odbiór bardziej efektywny.

Forma prezentacji Warsztaty
Wiek przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum

bud. 5 (Chemia C), sala 205

24.05-24.05 09:00-12:00