Świecący polimer z ziemniaka - zrób to sam! Biodegradowalne i kompostowanie polimery

Warsztaty i pokaz o tytule Świecący polimer z ziemniaka – zrób to sam!. To wydarzenie ma na celu otrzymanie prostego polimeru na bazie skrobi przez odwiedzającą nasze stanowisko młodzież (ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych) oraz osoby dorosłe.  Odpowiednio podzielone grupy (nie więcej niż 10 osób) będą miały możliwość otrzymania przygotowanego własnoręcznie tworzywa sztucznego od A do Z tj. od momentu łączenia właściwych składników aż do odformowania gotowego wyrobu. Dodatkowo, zdecydowaliśmy się zmodyfikować otrzymywany podczas warsztatów i pokazu polimer, w taki sposób, iż świeci on w ciemności (dodatek modyfikatora podczas otrzymywania polimeru lub zastosowanie farb luminescencyjnych podczas wykańczania wyrobu). Dzięki takiemu zabiegowi poszerzamy wiedzę z zakresu fizyki i chemii odwiedzających nas gości. Pamiątka w postaci świecącego w ciemności polimeru trafia do rąk podgrupy.

Sesja posterowa, w której studenci i doktoranci będą opisywać zastosowania biodegradowalnych polimerów w życiu codziennym z wizualizacją w postaci posterów o właściwej tematyce. W ten sposób zapewniony zostaje wysoki poziom merytoryczny pokazu. Będzie możliwość podjęcia otwartej dyskusji i rozwikłania wszystkich niejasności nurtujących odwiedzającą nas młodzież. Plakaty są prezentowane na stendach posterowych oraz w przeszklonych gablotach, co gwarantuje wysoką estetykę przygotowanej sesji.

Forma prezentacji Pokaz i warsztaty
Wiek szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum, dorośli
Dostęp dla niepełnosprawnych Nie

bud. 5 (Chemia C), korytarz na I piętrze