Mąka ziemniaczana - nowa baza surowcowa do produkcji wyrobów polimerowych. Pokaz technologii wytwarzania i przetwórstwa skrobi termoplastycznej

Celem pokazu jest zaprezentowanie procesu otrzymywania i formowania proekologicznych polimerowych wyrobów użytkowych, przy użyciu przemysłowych maszyn (wytłaczarki/wtryskarki). Zaprezentujemy, jak przy użyciu znanej z kuchennych półek mąki ziemniaczanej wytworzyć pełnowartościowe tworzywo pochodzenia roślinnego mogące mieć zastosowanie w produkcji kompostowanych wyrobów użytkowych (np. opakowań.). Dodatkowo, uczestnicy pokazu zostaną zapoznani z procesem kompostowania kompozycji biopolimerowych, które w ramach prezentacji wytworzone zostaną z mieszaniny otrzymanego na pokazie granulatu skrobi termoplastycznej oraz dostępnego na rynku biopolimeru w postaci polilaktydu (PLA).

Forma prezentacji Pokaz
Wiek szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum, dorośli
Dostęp dla niepełnosprawnych Nie

bud. 7 (Chemia B), sala 28