Tworzywa sztuczne ze źródeł odnawialnych czyli o wykorzystaniu technicznych olejów roślinnych w syntezie polimerów

Podczas pokazu uczestnikom XIV Bałtyckiego Festiwalu Nauki przekazana zostanie wiedza na temat surowców pochodzenia naturalnego stosowanych w produkcji tworzyw sztucznych. Uczestnicy zapoznają się z korzyściami płynącymi z wykorzystania substancji pochodzenia naturalnego, m.in. efektami związanymi z ekologią i ochroną środowiska. Praktyczne wykorzystanie pochodnych olejów roślinnych w syntezie polimerów obejmować będzie pokazy i warsztaty w laboratorium chemicznym.

Katedra Technologii Polimerów

Forma prezentacji Pokaz
Wiek gimnazjum, liceum, dorośli
Dostęp dla niepełnosprawnych Nie