Z myślą o uczestnikach tegorocznego Bałtyckiego Festiwalu Nauki przygotowaliśmy niemal 200 różnych propozycji dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Są wśród nich warsztaty i pokazy laboratoryjne, prezentacje multimedialne, wycieczki, pikniki naukowe, wykłady, a nawet dyskusje. Wszystkie w przystępnej dla odbiorców formie. Wszak celem naszego festiwalu jest popularyzacja nauk technicznych. Do wyboru są zajęcia z 24 dyscyplin naukowych – od architektury, poprzez nauki przyrodnicze i matematyczne aż po biocybernetykę!

Każdy kto odwiedzi Politechnikę Gdańską podczas festiwalu może liczyć na niepowtarzalne wrażenia, nie tylko te naukowe! Zapraszamy, z przyjemnością odkryjemy przed Państwem zakamarki uczelnianych pracowni i laboratoriów.

Uwaga! Wstęp na wszystkie atrakcje jest wolny. Na część zajęć obowiązuje jednak rejestracja. Szczegółowy program znajduje się tutaj.

Festiwal Nauki na Politechnice Gdańskiej finansowany jest w ramach umowy 840/P-DUN/2018 ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeznaczonych na działalność upowszechniającą naukę.

Sponsorem Bałtyckiego Festiwalu Nauki na Politechnice Gdańskiej jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. Informacje o sponsorze.

Partnerem wydarzenia jest Fundacja Banku Zachodniego WBK S.A., Grupa Santander.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Gdańsk.

Informator Informator Bałtyckiego Festiwalu Nauki na Politechnice Gdańskiej 2018
Plakat Plakat Bałtyckiego Festiwalu Nauki na Politechnice Gdańskiej 2018